Coraz więcej osób cierpi na nietolerancję glutenu, problem dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci. U nas przekonasz się, że potrawy bezglutenowe są nie tylko zdrowe ale również smaczne.

Czym jest jedzenie bezglutenowe?

Jedzenie bezglutenowe polega na całkowitej eliminacji z produktów glutenu czyli pokarmów z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż (pszenica, żyto, jęczmień, owies, a także pszenżyto i orkisz oraz wszelkich wyrobów z ich dodatkiem). Czy takie posiłki są mniej wartościowe? Jedzenie bezglutenowe nie oznacza, że osoby znajdujące się na takiej diecie mają ograniczenia lub, że ich posiłki są niesmaczne czy mniej wartościowe. Ich dieta jest również bogata w wiele produktów i urozmaicona jak każda inna jeśli nauczymy się odpowiednio komponować dania.

Jest wiele produktów bezglutenowych, które cieszą się sporą sympatią ludzi znajdujących się na diecie bezglutenowej mogą nimi być: ryż, soja, orzechy, jaja, mięso, warzywa i owoce itp. Jak wybrać jedzenie bezglutenowe wśród tych wszystkich produktów w sklepach? Ważne jest, by zawartość glutenu w produktach spożywanych nie przekraczała 20 ppm (20 mg na 1 kg) – 41/2009 WE takie produkty są oznaczone międzynarodowym symbolem „przekreślonego kłosa”. Dzięki temu osoby spożywające jedzenie bezglutenowe mogą łatwo i bez problemowo zapoznać się z danym produktem, by zakupić go jak również osoby na co dzień nie spożywające takich produktów. Bez tego symbolu ciężko jest w łatwy sposób wskazać produkty, które można zjeść, a które nie.

Z badań wynika, że niektóre produkty naturalnie bezglutenowe mogą być zanieczyszczone podczas etapów produkcji np. gdy na jednej taśmie produkcyjnej produkowane są również inne produkty spożywcze zawierające już określone wcześniej zboża – dlatego szukajmy symbolu „przekreślonego kłosa” na produktach bezglutenowych. Czy dieta bezglutenowa może wpłynąć na coś jeszcze? Jedzenie bezglutenowe pozwala również zadbać nam o sylwetkę, ponieważ spożywając mniej mąki, sosów zagęszczanych wyświadczamy przysługę naszemu organizmowi, a właściwie talii. Ograniczamy również spożywanie słodyczy. Jedzenie bezglutenowe może zatem wspomóc walkę z nadwagą jak i pomagać naszemu wyglądowi.

Aby Spróbować naszego menu bezglutenowego odwiedź naszą Restaurację!
Restauracja OLIWKA
Al. KEN 36A lok. 1
02-797 Warszawa

Przejdź do menu bezglutenowego naszej restauracji
http://restauracja-oliwka.pl/category/menu-bezglutenowe/